نشانه‌های کاهش رشد اقتصادی آمریکا

رشد اقتصادی

نشانه‌هایی مبنی‌ بر روند نزولی رشد اقتصادی ایالات متحده وجود دارد و همین مسئله نگرانی‌ها در مورد وقوع رکود اقتصادی در این کشور را بیش از پیش افزایش می‌دهد. فدرال رزرو با تمام توان در تلاش است تورم موجود را کنترل کند. به همین دلیل نرخ بهره را افزایش می‌دهد؛ اما این افزایش نرخ بهره کاهش رشد اقتصادی در این کشور را به دنبال داشته است. قیمت مصرف‌کننده نیز در حال افزایش با بالاترین سرعت در 40 سال است؛ اما فدرال رزرو باید راه‌حلی برای این مسئله ارائه دهد.

در این وضعیت، بازار کار آمریکا شرایط مطلوبی دارد و گزارش شغلی اخیرا منتشرشده، نشان دهنده 327 هزار موقعیت شغلی ایجاد شده در ماه ژوئن است.

البته توجه داشته باشید که میزان مخارج مصرف کننده که بخش عمده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی در ایالات متحده را هدایت می‌کند، در حال کاهش است.

در ادامه به هشت شاخص یا معیار دیگر که نشان‌دهنده ادامه روند نزولی رشد اقتصادی آمریکا هستند، اشاره شده است:

  1. خرده‌فروشی

گزارش اخیری که توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده منتشر شد، نشان داد که میزان خرده فروشی در ماه می، 0.3 درصد کاهش یافته و میزان افزایش خرده‌فروشی در ماه آوریل، کمتر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد، بوده است.

  1. شاخص اعتماد مصرف‌کننده

در ماه ژوئن، نظرسنجی دانشگاه میشیگان پیرامون  تمایلات و احساسات مصرف‌کننده نشان داد که شاخص اعتماد مصرف‌کننده به پایین‌ترین سطح خود در 70 سال اخیر رسیده است و تقریباً نیمی از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند اظهار داشتند تورم در حال کاهش استاندارد زندگی آن‌هاست.

  1. بازار مسکن

میزان تقاضا برای مسکن کاهش یافته است و روند ساخت‌وساز مسکن‌های جدید نیز کند شده است. با افزایش نرخ بهره، این وضعیت نزولی ادامه پیدا خواهد کرد. شرکت‌های فعال در حوزه املاک مانند کامپس (Compass) و ردفین (Redfin)، کارکنان خود را به‌دلیل پیش‌بینی رکود در بازار مسکن، تعدیل کرده‌اند.

 

بازار مسکن

 

  1. تأمین مالی استارتاپ‌ها یا کسب‌وکارهای نوپا

سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای نوپا (استارتاپ‌ها) در سه ماه اخیر با 23 درصد کاهش به 62.3 میلیارد دلار یعنی پایین‌ترین حد خود از سال 2009 تاکنون رسیده است.

  1. بازار سهام

شاخص S&P 500 از ژانویه تاکنون با 19 درصد افت، بدترین نیمسال ابتدایی خود از سال 1970 تاکنون را سپری کرده است. تمامی بخش‌های این شاخص به‌جز انرژی، از ابتدای امسال افت داشته است.

  1.  مس

مس، کالایی است که از سوی تحلیلگران به‌عنوان معیاری از احساسات و تمایلات درمورد اقتصاد جهانی در نظر گرفته می‌شود و دلیل این مسئله استفاده از مس در صنعت ساخت‌وساز، اتومبیل و سایر محصولات است. ارزش این کالا از ماه ژانویه تاکنون 20 درصد افت داشته و در اولین روز ماه جولای، به پایین‌ترین سطح در 17 ماه گذشته رسیده است.

  1. نفت

قیمت نفت خام امسال رشد کرد و بخشی از دلیل این رشد قیمت، محدودیت عرضه نفت خام در اثر حمله روسیه به اوکراین بود. البته اخیراً به‌دلیل  نگرانی سرمایه‌گذاران درمورد رشد اقتصادی، ارزش نفت خام دچار تزلزل شده است. قیمت نفت خام برنت که معیار جهانی قیمت نفت به شمار می‌رود، اخیراً برای نخستین بار از اواخر ماه آوریل تاکنون به زیر 100 دلار (به‌ازای هر بشکه) رسید.

  1. بازار اوراق قرضه

نرخ بهره بلندمدت در اوراق قرضه دولتی از نرخ بهره کوتاه‌مدت کمتر شده است. معامله‌گران به این اتفاق غیرعادی، وارونگی منحنی بازده اوراق قرضه می‌گویند و نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران اوراق قرضه، منتظر کاهش رشد اقتصادی هستند.

برگرفته از http://cwg.li/sVeDG

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2023 CYCFX, All Rights Reserved.