استفاده همزمان از کندل‌ها و سطوح حمایت و مقاومت

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر در هنگام بررسی کندل‌ها (مثل هر اندیکاتور یا ابزار تکنیکال)، فهمیدید که کندل‌ها به بازگشت یا ادامه روند اشاره دارند، این بدان معنی نیست که این اتفاق حتماً رخ می‌دهد.

همیشه به خاطر داشته باشید که شما در بازار فارکس فعالیت می‌کنید و در این بازار هیچ چیز قطعی و حتمی نیست.

 

استفاده همزمان از کندل‌ها و سطوح حمایت و مقاومت

ساده‌ترین راه برای استفاده از کندل‌ها، کمک گرفتن از محدوه حمایت و مقاومت است. سطوح حمایت و مقاومت، بیانگر سطوحی است که در آن‌ها خریداران و فروشندگان خط دفاعی خود را قرار می‌دهند و به همین خاطر بررسی نحوه واکنش کندل‌ها به این نواحی می‌تواند در پیش‌بینی رفتار قیمت در آینده به شما کمک کند. به مثال زیر توجه کنید:

در این سناریو می‌بینید که در حدود سطح 1.4900، یک مقاومت وجود دارد. شما با تمام وجود می‌خواهید وارد معامله شوید ولی در عوض صبر می‌کنید؛ چون کندلی که به این سطح برخورد می‌کند، خیلی صعودی است.

کندل ها و سطوح حمایت و  احتمال شکست مقاومت

دو کندل بعد، یک الگوی شمعی سه گانه داخلی نزولی را می‌بینید که یک سیگنال قوی نزولی است. شکل‌گیری این الگو، بیانگر تأیید سیگنال فروش است و اینجاست که شما برای فروش جفت ارز خود اقدام می‌کنید. از آنجا که شما یک معامله‌گر باهوش هستید، حد زیان خود را بالای سطح مقاومت قرار می‌دهید.

 حد زیان در الگوی شمعی سه گانه داخلی نزولی

شما با صبر بالا و دانش خوب در مورد الگوهای کندلی، توانستید شانس موفقیت خود را افزایش دهید. اکنون می‌بینیم که پس از فروشِ شما چه اتفاقی افتاده است:

سود در الگوهای کندلی

این جفت ارز دقیقاً به نفع شما حرکت می‌کند و با این اقدام، صدها پیپ سود کردید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که «چرا باید استفاده همزمان از کندل‌‎ها و سطوح حمایت و مقاومت را انجام بدهم؟ می‌توانم فقط تمرکزم را روی کندل‌‌ها بگذارم و کلی پول دربیاورم!»

برای رسیدن به پاسخ این سوال، یک بار دیگر به چارت معامله فرضی نگاه کنید. ما نمی‌توانیم فقط بر اساس الگوهای کندلی وارد معامله شویم.

استفاده همزمان از الگوهای کندلی و سطوح حمایت و مقاومت

اگر فقط با توجه به الگوهای شمعی معامله می‌کردید، قطعاً دچار زیان می‌شدید. با استفاده همزمان از الگوهای کندلی و سطوح حمایت و مقاومت، شانس پیروزی خود را افزایش می‌دهید.

 

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.