خیز بانک انگلیس به سوی عادی‌سازی شرایط

0 نظر 19 مرداد 1400 زمان مطالعه : دقیقه

بانک انگلیس یک بار دیگر بدون مشاهده یک واکنش اولیه انقباضی از سوی بازارها، چشم‌اندازی خوش‌بینانه اتخاذ کرده است. البته یک سری

بانک انگلیس

بانک انگلیس یک بار دیگر بدون مشاهده یک واکنش اولیه انقباضی از سوی بازارها، چشم‌اندازی خوش‌بینانه اتخاذ کرده است. البته یک سری تغییرات در بیانیه بانک انگلیس به چشم می‌خورد و این تغییرات نشان می‌دهد که این بانک مرکزی دارد زمینه را برای عادی‌سازی شرایط فراهم می‌کند. در پیش‌بینی‌ها در مورد رشد اقتصادی و تورم تجدید نظر شده و هر دو بالاتر از قبل پیش‌بینی شده است. پیش‌بینی بانک انگلیس نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی امسال 7.25 درصد می‌ماند (قبلاً هم 7.25 درصد اعلام شده است.) ولی پیش‌بینی‌ها در مورد تولید ناخالص داخلی در سال 2022 از 5.75 درصد به 6.00 درصد افزایش یافته است. پیش‌بینی می‌شود که تورم امسال به 4.00 درصد برسد ولی در سال 2022 به 2.5 درصد کاهش می‌یابد. بنابراین بانک انگلیس بر این باور است که تورم موجود موقتی و گذراست.

آرا و نظرات

انتظار می‌رفت که رمزدن (Ramsden) و ساندرز (Saunders) در نشست بانک انگلیس به تغییر روند فعلی تسهیل کمی رأی دهند. در پایان فقط ساندرز بود که به تغییر رأی داد. بنابراین آرا به صورت 7-1 تقسیم شد، در حالی که تصور می‌شد به صورت 6 – 2 باشد. لازم به ذکر است که برنامه تسهیل کمی در ماه دسامبر به پایان می‌رسد و میزان خرید دارایی‌ها کاهش می‌یابد. بنابراین احتمالاً اعضای کمیته سیاست پولی (MPC) ترجیح می‌دهند که زمان‌بندی کنونی را مد نظر قرار دهند.

عامل صعودی ترازنامه

بانک انگلیس قبل از جلسه اعلام کرده بود که کاهش ترازنامه تنها در صورتی اتفاق میفتد که نرخ‌  بهره به 1.5 درصد برسد (نرخ بهره در حال حاضر 0.1 درصد است). بانک انگلیس به این نتیجه رسید که (بیلی به این موضوع اشاره کرد) با افزایش سطح انتظارات، هرگز شاهد کاهش ترازنامه نخواهیم بود. بنابراین شرط آغاز برای کاهش ترازنامه افزایش نرخ بهره به سطح 0.5 درصد تنظیم شده است.

بانک انگلیس اعلام کرده است که  وقتی نرخ بهره به 1 درصد رسید،  فروش اوراق قرضه را شروع خواهد کرد. در هر حال نرخ بهره نباید تا سال 2023 به 0.5 درصد برسد. می‌توان نتیجه گرفت که مسیر عادی‌سازی کمی آسان‌تر شده است و این مسیر در میان‌مدت به نفع پوند است.

جفت ارزهایی که باید مد نظر داشته باشیم.

این تغییرات خرید GBPJPY را در میان مدت حفظ می‌کند. شکست 156.00، سطح 160.00 را قابل دسترس‌تر می‌کند. فروش EURGBP هم بسته به مسیر بانک مرکزی اروپا، ارزش توجه و بررسی دارد.

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.