نکات مهم برای معامله گری در طلا

0 نظر 22 آبان 1400 زمان مطالعه : 2 دقیقه

در این مقاله تصمیم داریم به چند نکته مهم و اساسی که باید هنگام معامله کردن طلا بدانید، اشاره کنیم. البته بازار طلا، بازار پیچیده‌ای است و درک کامل آن کار آسانی نیست، ولی هنگام معامله کردن طلا، دانستن همین نکات می‌تواند تأثیر زیادی در موفقیت ما داشته باشد.

 

بازده‌های واقعی

بازده‌های واقعی چیست؟ بازده‌های واقعی، بازده اوراق قرضه منهای تورم است (بازده اوراق قرضه - تورم). افت بازده‌های واقعی، به نفع طلا و افزایش آن به زیان طلاست. اگر فشارهای تورمی خیلی زود از بین برود، به این معنا است که بازده‌های واقعی می‌تواند افزایش یابد و در نتیجه طلا تحت فشار قرار می‌گیرد.

اکنون رابطه بین دلار و بازده‌های واقعی را مد نظر قرار دهید. در حالت ایده‌آل، بازده‌های واقعی و دلار در یک جهت حرکت می‌کنند. در تصویر زیر وضعیت طلا را ملاحظه کنید:

دلار

دلار، روی طلا تأثیر قابل توجهی دارد. تقویت دلار، به ضرر طلا و ضعف دلار آمریکا به نفع طلاست. این موضوع نشان می‌دهد شما باید درک درستی از عوامل ایجاد تحریک دلار آمریکا داشته باشید. آنالیز دلار آمریکا کار راحتی نیست؛ چون در زمان‌های مختلف، عوامل متفاوتی روی آن تأثیر دارند. مثلاً در یک بازه زمانی ممکن است سه عامل مختلف تقاضا برای دارایی‌های امن، انتظارات تورمی و تغییر سیاست‌های فدرال رزرو، روی وضعیت دلار تأثیر داشته باشند. در ادامه نظریه لبخند دلار را مشاهده کنید تا بتوانید محرک‌های دلار را بهتر درک کنید.

تغییرات فصلی و معامله گری در طلا

معامله گری در طلا به دلیل تقاضای فیزیکی در سال نوی چینی و فصل عروسی‌ها در هند، ماه‌های ژانویه و آگوست درخواست بالایی دارد.

سطوح صندوق‌های قابل معامله (ETF)

صندوق قابل معامله، نوعی تضمین است که یک شاخص، بخش یا کالا را ردیابی و رهگیری می‌کند. این صندوق‌ها طرفداران زیادی دارد و هواداران آن مدام در حال افزایش است. وقتی سطوح صندوق قابل معامله طلا افزایشی باشد، به رشد قیمت طلا کمک می‌کند و بالعکس.

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.