آیا جفت ارز NZDJPY برای سوئینگ تریدینگ مناسب است؟

0 نظر 18 آبان 1400 زمان مطالعه : دقیقه

روند صعودی دلار نیوزیلند (NZD)

تورم نیوزیلند مثل بقیه کشورها در حال رشد است. تورم این کشور در فصل سوم سال جاری با بیشترین سرعت نسبت به 10 سال گذشته در حال افزایش است. نرخ تورم نیوزیلند در فصل دوم امسال 3.3 درصد بود ولی در فصل سوم به 4.9 درصد رسید.

وضعیت اشتغال در نیوزیلند خوب است

نرخ بیکاری نیوزیلند به حوالی پایین‌ترین سطح خود یعنی 3.4 درصد رسیده و اشتغال در این کشور 2 درصد رشد داشته است. نرخ مشارکت نیروی کار هم در این کشور افزایش یافته است. تنها نکته‌ای که باید در این زمینه مد نظر داشته باشید، اظهارات آدریان اور، رئیس رزرو بانک نیوزیلند است. وی بر این باور است اطلاعات اشتغال این کشور به شدت ناپایدار است.

مؤسسات ANZ و Westpac، وضعیت را صعودی ارزیابی می‌کنند

مجموعه ANZ پیش‌بینی کرده است که رزرو بانک نیوزیلند تا پایان سال 2022، نرخ بهره را به 2 درصد افزایش می‌دهد. مجموعه Westpac هم که قبلاً اعلام کرده بود رزرو بانک تا سال 2023 نرخ بهره را به 2 درصد می‌رساند، اکنون در پیش‌بینی خود تجدید نظر کرده و این عدد را 3 درصد اعلام کرده است. با توجه به این پیش‌بینی‌ها احتمال افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره در 24 نوامبر بالا است.

واگرایی بین رزرو بانک نیوزیلند و بانک مرکزی ژاپن

افت شدید ارزش ین ژاپن (JPY) به این دلیل اتفاق افتاده که انتظار می‌رود تمام بانک‌های مرکزی دنیا برای مقابله با افزایش تورم، نرخ بهره را افزایش دهند. تنها بانکی که انتظار نمی‌رود دست به چنین اقدامی بزند، بانک ژاپن است. این مسئله بدین معنا است که واگرایی بین بانک ژاپن و رزرو بانک نیوزیلند وجود دارد و این واگرایی در میان‌مدت به نفع خرید جفت ارز NZDJPY است.

به الگوی فصلی قدرتمند  NZDJPY که در تصویر زیر مشاهده می‌شود توجه کنید:

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.