فشار اقتصادی محصول مبارزه با تورم

0 نظر 06 شهریور 1401 زمان مطالعه : 4 دقیقه

به گفته ی رئیس فدرال رزرو مبارزه‌ی فدرال رزرو برای کاهش تورم مصادف با فشار اقتصادی بیشتر خواهد بود. جروم پاول اظهار داشت:"حتی اگر نرخ‌های معیار به‌صورت احتمالی در حوزه‌ای باشند که نه محرک و نه محدود‌کننده‌ی رشد در نظر گرفته شوند، در این نقطه از وضعیت اقتصادی نمی‌توانیم تعلل و توقفی را بپذیریم".

کاهش تورم

جروم پاول هشدار داد: "مبارزه‌ی فدرال‌رزرو برای کاهش تورم مصادف با فشار اقتصادی بیشتر خواهدبود"

نکات کلیدی :

  • در روز جمعه، آقای جروم پاول رئیس فدرال رزرو ، تعهد داد که بانک مرکزی "با قدرت از ابزار‌های خود" برای مهار تورمی که کماکان نزدیک به بالاترین سطح خود در بیش از 40 سال گذشته قرار دارد، مبادرت خواهد ورزید.
  • پاول طی سخنرانی سالانه خود در جکسون‌هول وایومینگ (Jackson Hole, Wyoming)، اضافه کرد که احتمالا نرخ‌های بهره‌ی بالاتر برای مدت بیشتری ادامه خواهند داشت. سوابق تاریخی به‌شدت نسبت به سیاست‌های پیش‌ از موعد و متزلزل‌کننده ، هشدار می‌دهد.
  • این اظهارات در حالی مطرح می‌شوند که نشانه‌هایی مبنی‌ بر احتمال شکل گرفتن سقف در تورم وجود دارد. اما این نشانه‌ها کاهش قابل‌توجهی را در روند تورم نشان نمی‌دهند. پاول اعلام کرد که فدرال‌رزرو تحت‌تاثیر اطلاعات یکی دو ماه قرار نخواهد‌ گرفت.

پاول در سخنرانی سالانه خود در جکسون‌هول وایومینگ (Jackson Hole, Wyoming)، تایید کرد که فدرال رزرو برای یورش به تورمی که کماکان نزدیک به بالاترین سطح خود در بیش از 40 سال گذشته قرار دارد ، "از ابزارهای خود به‌شدت استفاده خواهد کرد".

با وجود چهار افزایش متوالی در نرخ‌های بهره، که در مجموع 2.25 واحد درصد نرخ بهره را افزایش داده است، پاول اظهار داشت:"حتی اگر نرخ‌های معیار به‌صورت احتمالی در حوزه‌ای باشند که نه محرک و نه محدود‌کننده‌ی رشد در نظر گرفته شوند، در این نقطه از وضعیت اقتصادی نمی‌توانیم تعلل و توقفی را بپذیریم".

وی در اظهارات از پیش آماده‌شده‌ی خود گفت: "در حالی که نرخ‌های بهره بالاتر، پیشرفت اقتصادی کندتر و وضعیت تسهیل‌شده‌تر در بازارکار، موجب کاهش تورم می‌شوند، اما دردسرهایی را نیز برای خانوارها و مشاغل به همراه خواهند داشت. متاسفانه برای کاهش تورم هزینه‌هایی باید صورت گیرد، چرا که شکست در بازگرداندن قیمت‌ها به مراتب درد و رنج بسیار بیشتری ایجاد خواهد کرد.

 

 

پس از سخنرانی پاول شاخص‌های سهام سقوط کرد و میانگین صنعتی داوجونز(the Dow Jones Industrial Average)، بیش از 500 واحد کاهش یافت. نرخ بازدهی خزانه‌داری نیز از سقف سشن خود فاصله گرفت.

این اظهارات در‌حالی مطرح می‌شوند که نشانه‌هایی مبنی بر شکل گرفتن سقف در تورم وجود دارد ، هیچ نشانه قابل‌توجهی برای کاهش نرخ تورم موجود نیست.

دو معیار سنجش دقیق، یعنی شاخص قیمت مصرف‌کننده و شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی، قیمت‌ها را در ماه جولای با تغییر اندکی نشان می‌دهند که عمدتا دلیل آن کاهش هزینه‌های انرژی بوده است. 

به‌طور هم‌زمان ، سایر بخش‌های اقتصادی نیز در حال کند شدن هستند. به‌ویژه بازار مسکن به‌سرعت در حال سقوط بوده و همچنین اقتصاددانان انتظار دارند که موج عظیم استخدام‌ها از یک سال و نیم گذشته، احتمالا کاهش یابند.

با این حال ، پاول هشدار داد که تمرکز فدرال‌رزرو گسترده‌تر از داده‌های یک یا دو ماهه است و تا زمانی که تورم کاهش نیافته است و به هدف بلندمدتی خود در 2 درصد نزدیک نشود، فدرال‌رزرو به سیاست افزایش نرخ‌های بهره ادامه خواهد داد.

او گفت:"ما موضع سیاست هدفمند خود را به سطحی خواهیم برد که به اندازه کافی محدودکننده باشد تا تورم را به 2 درصد بازگردانیم." با نگاهی به َآینده ، رئیس بانک مرکزی افزود:" احتمالا بازیابی ثبات قیمت، برای مدتی مستلزم یک سیاست محدودکننده باشد. سوابق تاریخی نسبت به سیاست‌های پیش‌از‌ موعد و متزلزل‌کننده، به‌شدت هشدار می‌دهند."

در چندین گزارش سه‌ماهه متوالی میزان رشد تولید ناخالص داخلی منفی بوده اس، این تعریفی رایج درمورد رکود است. با این حال، پاول و اکثر اقتصاددانان دیگر، اقتصاد زیربنایی را در صورتی قوی می‌بینند که کند شده باشد.

جفری روچ، اقتصاددان ارشد در LPL Financial  گفت: "در واقع ، پاول به‌وضوح بیان داشته که در حال حاضر، مبارزه با تورم مهم‌تر از حمایت در رشد اقتصادی است."

برگرفته از http://cwg.li/Z14RB

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.