بهبود گزارش بازار کار آمریکا و شاخص مدعیان بیکاری، تاثیری در توقف نرخ بهره ندارد.

0 نظر 17 بهمن 1401 زمان مطالعه : 1 دقیقه

گزارش هفته گذشته بازار کار در آمریکا تعداد مشاغل بخش غیرکشاورزی به ۵۱۷ هزار عدد افزایش یافت و نرخ بیکاری پس از افت ۰.۱ درصدی، به ۳.۴٪ رسید. از سوی دیگر، اگرچه میانگین دستمزد ساعتی نیز نسبت به ماه گذشته خود 0.3% افزایش یافته است؛ اما این امر بدین معنا نیست که شرکت‌ها برای استخدام نیروهای جدید، موظف به افزایش دستمزدها هستند. بلکه این امر نشان می‌دهد که برعکس آنچه که از ظاهر برمی‌آید، بازار کار آمریکا چندان هم دچار کمبود نیروی کار نیست. توجه داشته باشید که علی‌رغم افت تولیدات در بخش مسکونی برای هفت ماه متوالی، کاهش تولیدات صنعتی و هزینه‌های مصرف‌کننده برای سه ماه متوالی در ماه‌های نوامبر و دسامبر، شرکت‌ها همچنان تمایل به جذب نیروهای جدید دارند. به همین دلیل، احتمال دارد فدرال رزرو همچنان به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.نگرش مسئولان این بخش برای بهبود شرایط کمی تهاجمی خواهد بود و احتمالاً به‌جای توسعه کسب‌وکارها، بیشتر بر روی کاهش هزینه‌ها تمرکز خواهند کرد.


گزارش هفته گذشته بازار کار در آمریکا بسیار بهتر از انتظارات منتشر شد. تعداد مشاغل بخش غیرکشاورزی به ۵۱۷ هزار عدد افزایش یافت و نرخ بیکاری پس از افت ۰.۱ درصدی، به ۳.۴٪ رسید. به‌صورت کلی ۸۹۴ هزار عدد شغل اضافه و ۲۸ هزار نفر از مدعیان بیکاری، کاسته شده است. از سوی دیگر، اگرچه میانگین دستمزد ساعتی نیز نسبت به ماه گذشته خود 0.3% افزایش یافته است؛ اما این امر بدین معنا نیست که شرکت‌ها برای استخدام نیروهای جدید، موظف به افزایش دستمزدها هستند. بلکه این امر نشان می‌دهد که برعکس آنچه که از ظاهر برمی‌آید، بازار کار آمریکا چندان هم دچار کمبود نیروی کار نیست. جزئیات این گزارش همچنین نشان می‌دهد کالاهایی که منجر به ایجاد اشتغال می‌شوند، 46 هزار عدد افزایش یافته‌اند و خدمات نیز به 397 هزار عدد رسیده‌اند. برآیند این موارد حاکی از آن است لیست دستمزدها در بخش خصوصی به 443 هزار افزایش پیدا کرده است.

 توجه داشته باشید که علی‌رغم افت تولیدات در بخش مسکونی برای هفت ماه متوالی، کاهش تولیدات صنعتی و هزینه‌های مصرف‌کننده برای سه ماه متوالی در ماه‌های نوامبر و دسامبر، شرکت‌ها همچنان تمایل به جذب نیروهای جدید دارند. به همین دلیل، احتمال دارد فدرال رزرو همچنان به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.

 از سوی دیگر، شاخص خوش‌بینی کسب‌وکارهای کوچک NFIB و نظرسنجی Conference board از مدیران عامل، پایین‌تر از سطوحی که طی پاندمی کرونا در آن قرار داشت، رسیده است. این امر بدین معناست که نگرش مسئولان این بخش برای بهبود شرایط کمی تهاجمی خواهد بود و احتمالاً به‌جای توسعه کسب‌وکارها، بیشتر بر روی کاهش هزینه‌ها تمرکز خواهند کرد. البته این مسئله در آینده می‌تواند منجر به بهبود گزارش Challenger از تعدیل نیروها شود. 

برگرفته از http://cwg.li/KYBe5

 
تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.