نهمین افزایش نرخ بهره در استرالیا

0 نظر 03 اسفند 1401 زمان مطالعه : 1 دقیقه

بانک مرکزی استرالیا در نشست ماه فوریه خود، ۲۵ واحدی نرخ بهره را افزایش داد. با توجه به شرایط حال حاضر، اعضای این بانک بر این باورند که روند افزایش نرخ بهره همچنان باید ادامه دار باشد؛ چرا که تورم هنوز در سطح بالایی قرار دارد. علاوه بر آن، پیش‌بینی می‌ شود GDP استرالیا در سال جاری و سال ۲۰۲۴، یک الی ۱.۲ درصد رشد داشته باشد.  قانون‌گذاران بر این باورند تغییر ناگهانی شرایط اقتصادی ممکن نیست و فرود نرم نمی‌تواند به‌راحتی فراهم شود.


بانک مرکزی استرالیا در نشست ماه فوریه خود، همانند انتظارات، با افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره، حد نهایی را به ۳.۳۵ درصد رساند. این بانک از ماه می سال گذشته روند افزایش نرخ بهره را آغاز کرده و نشست هفته گذشته، نهمین مرتبه‌ای بود که قانون‌گذاران چنین تصمیمی گرفتند.

با این اتفاق، هزینه استقراض در سطحی قرار گرفت که تنها در سپتامبر ۲۰۱۲ مشاهده کرده بودیم. علاوه بر آن، افزایش ۳۲۵ واحدی در نرخ بهره، سختگیرانه‌ترین سیاست انقباضی است که بانک مرکزی استرالیا از سال ۱۹۸۹ اتخاذ کرده است.

با توجه به شرایط حال حاضر، اعضای این بانک بر این باورند که روند افزایش نرخ بهره همچنان باید ادامه‌دار باشد؛ چراکه تورم هنوز در سطح بالایی قرار دارد. اگرچه میزان تورم هدف در این کشور، محدوده ۲ درصد الی ۳ درصدی است، اما بر اساس تخمین‌ها، این میزان در سال جاری در محدوده ۴ الی ۴.۳ درصد قرار خواهد گرفت و در اواسط سال ۲۰۲۵ به ۳ درصد می‌رسد. علاوه بر آن، پیش‌بینی می‌شود GDP استرالیا در سال جاری و سال ۲۰۲۴، یک الی ۱.۲ درصد رشد داشته باشد.

قانون‌گذاران بر این باورند تغییر ناگهانی شرایط اقتصادی ممکن نیست و فرود نرم نمی‌تواند به‌راحتی فراهم شود.

برگرفته از cwg.li/7zLgL

 
تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.