در بازار فارکس چه چیزی معامله می‌شود؟

0 نظر 14 آبان 1401 زمان مطالعه : 5 دقیقه

نرخ تبادل

ماهیت ارزها یا پول‌های فیات برای ایجاد تحول در ساختار سنتی مبادله، یعنی مدل کالا به کالا، بوجود آمده است تا بتوان تمام کالاها و دارایی‌ها را بر اساس یک معیار ثابت ارزش‌گذاری نمود. با این حال این ارزش ثابت یا همان پول، برای هر قلمرو سیاسی متفاوت و منحصر به آن ملیت بوده و ارزش آن با توجه به قدرت نظام اقتصادی و سیاست‌های مالی هر کشور متفاوت است. در نتیجه‌ی این تفاوت در ارزش، برای تبدیل ارز کشورهای مختلف به یکدیگر، به نرخی برای تبادل نیاز است.

 

نرخ تبادل

 

تبدیل ارز‌ها به یکدیگر یک اتفاق پرتکرار در جوامع امروزی بشر است. در مقیاس فردی، برای فعالیت‌هایی مانند سفر کردن به کشور‌های دیگر و یا تبادلات مالی با مردمان دیگر کشورها، نیاز به تبدیل پول ملی شخص به ارز کشور مقصد وجود دارد و این نیاز تا مقیاس‌های بزرگ‌تر مانند مراودات و تبادلات بین دولت‌ها و بانک‌های مرکزی، واردات و صادرات و یا قرارداد‌ها و تجارت‌های بین‌المللی در شرکت‌های بزرگ نیز دیده می‌شود.

در بازار فارکس ارز کشورهای مختلف در قالب یک تقابل تک به تک، به صورت نسبتی از یکدیگر، که در اصطلاح به آن جفت‌ارز (Currency Pair) نیز می‌گویند، ارزش‌گذاری می‌شوند. آنچه در بازار فارکس مورد معامله قرار می‌گیرد، تغییرات نسبت ارزش دو ارز در برابر یکدیگر است که به اصطلاح به آن نرخ تبادل نیز می‌گویند. 

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.