Tokyo
Sydney
New York
London

تصمیمات فدرال رزرو برای ثابت نگه داشتن قیمت‌ها

جرمی پاول در سخنرانی روز سه‌شنبه خود اعلام کرد ثبات قیمتی، یکی از الزامات یک اقتصاد سالم است، اما در حال حاضر تورم در کشور (ایالات متحده) در سطح بالایی قرار دارد. ازاین‌رو، پایدار نگه داشتن تغییرات قیمتی همزمان طی مقابله با این میزان از تورم، نیاز به انجام اقدامات و تصمیماتی دارد که شاید در کوتاه‌مدت خوشایند به نظر نرسد، اما با کاهش سرعت اقتصاد، می‌تواند به مبارزه با تورم و ثابت نگه داشتن قیمت‌ها کمک کند که یکی از این اقدامات، افزایش نرخ بهره است.

البته جرمی بر این باور است زمانی بانک‌های مرکزی، از جمله فدرال رزرو قادر به اتخاذ مناسب‌ترین تصمیم‌ها در این زمینه است که هیچ اعمال کنترلی از سوی مقامات سیاسی وجود نداشته باشد. این سخنرانی در حالی انجام شد که بسیاری، اقدامات فدرال رزرو را مورد انتقاد خود قرار می‌دهند. اگرچه جو بایدن، مدیریت این امور را برعهده فدرال رزرو گذاشته است، اما اگر به‌خاطر داشته باشید، دونالد ترامپ به‌دلیل سیاست‌های فدرال رزرو در این زمینه، این بانک و نحوه سیاست‌گذاری آن را شدیدا مورد انتقاد قرار داده بود.

علاوه بر این موارد، جرمی در رابطه با تغییرات آب‌وهوایی نیز صحبت کرد. او عنوان کرد که فدرال رزرو یک نهاد سیاست‌گذاری در حوزه آب‌وهوا و اقلیم نیست؛ اما با این حال نه‌تنها این بانک، بلکه دیگر بانک‌های مرکزی باید به‌دلیل وجود احتمال وقوع اتفاقاتی نظیر سیل و طوفان، آمادگی مالی خود را مورد بررسی قرار دهند.

2023/01/12 (1401/10/22)
تورم فدرال_رزرو
گفتگوها   برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید
پادکست روزانه
مشاهده بیشتر
00:00
00:00
آدرس: کرج، عظیمیه، مهرادمال واحدهای: ۸۱۱، ۸۱۲ ، ۱۰۰۲ ،۱۰۰۳ ،۱۰۰۴