چرا شاخص S&P 500 می‌تواند تا پایان سال به رشد خود ادامه دهد؟

0 نظر 06 آبان 1400 زمان مطالعه : دقیقه

شاخص S&P 500 از ابتدای سال 2021 تاکنون رشد 21.6 درصدی را تجربه کرده که واقعاً چشمگیر است. شاخص S&P 500 SPX از بدترین وضعیت خود در دوران همه‌گیری (سال 2020) تاکنون دوبرابر شده است. در 23 مارس سال 2020 این شاخص عدد 2237.40 را نشان می‌داد و از آن موقع تاکنون رشد 104.1 درصدی را تجربه کرده است.

رایان دتریک، استراتژیست ارشد بازار در مجموعه LPL Financial با اشاره به چند دلیل از جمله عوامل فصلی و اقتصادی، نشان داد که شاخص S&P 500 احتمالاً تا پایان سال به رشد خود ادامه خواهد داد. وی افزود: «تابستان امسال و زمانی که شاخص S&P 500 از پایان آوریل 8 درصد رشد کرده بود، نوعی تصحیح پنهانی رخ داد و سهام‌ها به طور میانگین دچار اصلاح منفی 10 درصدی شدند. البته اواخر اکتبر و قبل از اینکه سهام تا پایان سال رشد کند، معمولاً پایین‌ترین سطح از نظر تاریخی محسوب می‌شود.

رایان دتریک اظهار داشت: «در واقع  تاکنون فصل چهارم از نظر تاریخی قدرتمند‌ترین فصل برای شاخص S&P 500 بوده است. این شاخص در این فصل حدود 4 درصد و در 80 درصد مواقع حتی بیشتر از 4 درصد رشد داشته است. هم از سال 1950 و هم در دهه‌ گذشته، ماه نوامبر بهترین ماه سال برای این شاخص است.»

وی از دلیل فصلی فراتر رفت و پای یک سری سهام، کالاها و بازده‌های اوراق قرضه را به میان آورد که از نظر اقتصادی حساس هستند. مثلاً یک سری سهم‌ها از اوایل ماه می تاکنون راکد بودند ولی اخیراً شروع به رشد کرده‌اند. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری چندی پیش تا 1.634 درصد رشد کرد. در واقع این بازده از پایین‌ترین سطح خود در ماه جولای تاکنون 50 واحد رشد داشته است.

شاخص داو جونز هم چندی پیش رکورد زد و شاخص نزدک هم اخیراً با 1 درصد فاصله با رکورد خود در 7 سپتامبر بسته شد. دتریک بر این باور است که کاهش چشمگیر موارد ابتلا به کووید-19 می‌تواند عاملی صعودی برای بازار سهام باشد. وی گفت که تعداد کارگرانی که به صورت داوطلبانه شغل خود را رها می‌کنند بیشتر شده و این موضوع، نشانه یک اقتصاد قوی و بازار کار سالم است. در زمان عدم اطمینان اقتصادی، کارگران تمایل کمتری برای ترک شغل خود به صورت داوطلبانه دارند.

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.