عرضه و تقاضا

دوره آموزش حرفه ای و کاربردی

 • استراتژی معامله‌گری با کمترین خلاقیت
 • شفافیت در ارائه محتوا
 • مناسب تمام استایل‌های معامله‌گری

مانند حرفه‌ای ها بیاندیشید و همچون مبتدی‌ها اقدام کنید

انجام تمرینات منظم
در مسیر یادگیری

تجربیات کمتر شنیده شده
معامله گری

مناسب تمام استایل های
معامله گری

انجام تمرینات
از جلسه دوم به بعد

عضویت
در گروه هم‌اندیشی

استراتژی معامله گری
با کمترین خلاقیت

شفافیت در ورود،
تعیین حد سود و زیان

کارگاه حضوری
پس از اتمام دوره

مراحل پیشروی در دوره

تعداد جلسات
4 جلسه + 1 کارگاه
مدت زمان آموزش
20+ ساعت
طول یادگیری
4 هفته

در راستای منسجم بودن دوره ، محدودیت دوماهه برای استفاده از هر پنج جلسه میباشد و بعد از اتمام دوماه جلسات باقیمانده سوخت میشود.

جلسه

محورها
1

 • تخریب ساختار ذهنی و ایجاد بستر فکری جدید
 • بررسی ابزارها و شگردهای زیان ده
  • آشنایی با فلسفه استراتژی
  • تشریح قیمت ارزنده
 • آشنایی با فلسفه استراتژی
 • تشریح قیمت ارزنده

2

 • آشنایی با الگوهای عرضه و تقاضا
 • نحوه ترسیم و الزامات ترسیم الگوها
  • امتیازبندی الگوها
 • امتیازبندی الگوها

3

 • امتیازبندی الگوها
 • تشریح منحنی
  • چک لیست
 • چک لیست

4

 • ماتریس تصمیم گیری
 • نحوه ورود
  • حد سود و زیان
  • فلوچارت
 • حد سود و زیان
 • فلوچارت

معرفی مدرس دوره

رضا زنگنه

رضا زنگنه از بینانگذاران هلدینگ CyclicalWaves و از معامله‌گران با تجربه در بازارهای مالی است. او دارنده سطح یک مدرک CFTe در سال 2015 می‌باشد. ایشان بیش از 4 سال با استراتژی عرضه و تقاضا در بازار فارکس و اخیرا کریپتو فعالیت می‌کند و تمامی جوانب این استراتژی را سنجیده و به صورت عملیاتی به کار بسته‌است.
به عقیده او معامله‌گر پس از سپری کردن این دوره و انجام تمرینات متوالی و منظم، دغدغه استراتژی معامله‌گری را نخواهد داشت.

توصیه می‌کنیم قبل از شرکت در این دوره، ویدئوهای رایگان طراحی و تدوین پلن معامله‌گری ایشان را در این لینک مشاهده کنید. • هم بنیانگذار هلدینگ Cyclical Waves
 • 10 سال فعالیت مستمر در بازارهای مالی
 • سطح یک مدرک CFTe

مخاطبین دوره

  این دوره به چه افرادی توصیه می‌شود؟
 • معامله‌گرانی که پایبند به اصول پلن معامله‌گری هستند.
 • معامله‌گرانی که به دنبال یک استراتژی مدون و مکتوب هستند.
 • معامله‌گرانی که با وجود دانش بالا، توانایی تدوین استراتژی را ندارند.
 • معامله‌گرانی که زیان ده هستند.
  این دوره به چه افرادی توصیه نمی‌شود؟
 • معامله‌گرانی که به سوددهی مستمر رسیده اند
 • معامله‌گرانی که علاقه‌ای به فعالیت بلندمدت در معامله‌گری ندارند.
 • معامله‌گرانی که هیچ تجربه‌ای در بازار فارکس یا کریپتو ندارند.
 • معامله‌گرانی که علاقه به سیستم‌های پیچیده دارند.

تجربه فراگیران قبلی

مهم‌ترین دلیل برای شرکت در دوره عرضه و تقاضا، دیدن موفقیت فراگیران دوره‌های قبلی است. هیچ‌ نظری صادقانه‌تر از ن‍ظر خود شما نیست.

پرسش های پر تکرار

معامله‌گران زیان‌دهی که به دنبال یک استراتژی مکتوب هستند.

اطلاعات شرکت در دوره

دوره حضوری

دوره غیرحضوری
 • دسترسی به ویدئوهای ضبط شده کلاس حضوری
 • دسترسی به ویدئوهای ضبط شده در استودیو
 • امکان پرداخت به صورت ریالی و تتر

تومان

تــوجه:

پس از پرداخت، کدملی، شماره همراه و آدرس دقیق پستی خود را در پروفایل خود تکمیل نمایید.

تکمیل پروفایل

توضیحات تکمیلی

عرضه و تقاضا به سبک سم سیدن

پرایس اکشن یا به‌طور کلی تحلیل چارت بدون اندیکاتور را می‌توانیم به دو شاخه اصلی تقسیم کنیم. شاخه اول تقریبا همان تکنیکال کلاسیک توسعه‌یافته است. مانند سبک البروکس، لنس بگز، نایل فولر و اساتید دیگر که از صاحبین سبک در این شاخه هستند. این اساتید مفاهیم خطوط روند و کانال، الگوهای ادامه‌دهنده و بازگشتی، الگوهای کندلی، پیوت‌ها و … را همراه با تکنیک‌هایی مانند پولبک‌ها و شکست‌ها برای تحلیل چارت به کار می‌گیرند. اساتید این شاخه گه‌گاهی از اندیکاتورها برای تعیین روند نیز استفاده می‌کنند ولی فعالیت کلی آن‌ها مبتنی بر حرکات قیمت است. به‌عنوان مثال البروکس یا فولر از یک میانگین متحرک برای تعیین روند استفاده می‌کنند.
شاخه بعدی، بررسی جریان سفارش‌ها و ردپای بزرگان بازار است. در این شاخه ریچارد وایکوف، سم سیدن و اساتید دیگر فعالیت می‌کنند که البته به‌صورت عملیاتی و کاربردی، ابتدا «سم سیدن» ایده عرضه و تقاضا در فارکس را حدود سال ۲۰۰۴ مطرح کرد و باقی توسعه دهندگان از شاگردان وی هستند. مانند ایف، آلفونسو و … .
بسیاری از کتاب‌ها و دوره‌های معامله‌گری؛ بر حرکت قیمت، الگوهای تحلیل تکنیکال و سیگنال‌ اندیکاتور‌ها تمرکز داشته و متوجه مفاهیم بنیادی و کلیدی علت شکل‌گیری این حرکت‌ها، الگوها و سیگنال‌ها نشده‌ و به‌دنبال چرایی کارکرد یا عدم کارکرد درست آن نبوده‌اند. پیش از آنکه ‌دنبال استراتژی با سوددهی مستمر باشید، باید نحوه نگاه درست به بازار را فرابگیرید؛ زیرا با داشتن چنین نگاهی، در نهایت خواهید فهمید که چرا برخی از سیستم‌ها همیشه کارایی خود را ندارند.
در پشت حرکات بازار اغلب حقیقت عمیق‌تری وجود دارد و صرفا حرکت قیمت، علت و معلول الگوها و سیگنال‌ اندیکاتور‌ها نیست. از طرف دیگر حتی اگر این ابزارها به‌درستی عمل نموده و سیگنال‌های صادره خود را محقق کنند؛ شما همیشه تا حدی از حرکت انجام‌شده عقب می‌مانید، همان قسمتی که اندیکاتور یا … در حال ایجاد سیگنال است؛ زیرا همیشه اندیکاتورها مشتق‌گرفته از قیمت هستند و باید بعد از حرکت قیمت، سیگنال خود را صادر کنند.
اکنون می‌خواهیم عامل حرکت قیمت را شرح دهیم.
حرکت قیمت، تابعی از این شاخه پرایس اکشن است. به بیان دیگر، در صورتی که فروشنده و خریدار در یک قیمت خاص به توافق برسند؛ معامله شکل گرفته است و نقطه‌ای تحت عنوان قیمت موردتوافق آن معامله، در نمودار شکل می‌گیرد که به‌دنبال آن دیگر معامله گران نیز در نقاط بعدی به معامله پرداخته و باعث شکل گیری نمودار قیمت می شوند. تاکنون جملات زیر را شنیده‌اید؟
• جایی که بانک‌ها خرید و فروش می‌کنند را به‌صورت دقیق مشخص کنید.
• قبل از اینکه روندهای بازگشتی شروع شوند، وارد بازار شوید.
در سال‌های اخیر معامله‌گری استراتژی معاملات عرضه و تقاضا به یکی از رایج‌ترین استراتژی‌های معامله‌گری در بازار فارکس تبدیل شده است؛ زیرا معامله‌گری بر اساس عرضه و تقاضا در بازارهاي مالي، به شما امکان می‌دهد که قبل از آغاز روندهای بازگشتی، بزرگ‌ترین روندهای بازگشتی را شروع کنید و وارد آن‌ها شوید. منطق عرضه و تقاضا چیست؟
ممکن است این پرسش‌ها مطرح شود که چگونه این اتفاقات به هم متصل و مرتبط می‌شوند؟ این مفهوم از کجا شکل می‌گیرد؟ چگونه این مفهوم می‌تواند یک استراتژی معامله‌گری را شکل دهد؟ و چگونه می‌توان با این استراتژی پیش‌بینی کرد که کجا و چه موقع روندهای بازگشتی شکل می‌گیرد؟ پاسخ این پرسش‌ها، به‌علت اصلی این مفهوم برمی‌گردد. در حالت عادی، عرضه‌ و تقاضا در تعادل نسبی هستند و به‌همین خاطر شاهد تثبیت و حرکت رنج در بازار هستیم. زمانی که که عامله‌گران بزرگ تصمیم به خرید یا فروش می‌گیرند، شاهد تغییر در این وضعیت خواهیم بود.
در معامله‌گری بر اساس مفهوم موردبحث، ما باید نقاطی که بانک‌ها وارد معامله می‌شوند را پیدا کنیم. به این نقاط، محدوده‌های عرضه و تقاضا گفته می‌شود. اگر بتوانیم این نقاط را شناسایی کنیم، می‌توانیم اقدامات بعدی را پیش‌بینی کنیم و بسیار دقیق در همین نقاط، وارد روندهای بازگشتی شویم. این کار، ریسک نقطه ورود ما را کاهش می‌دهد و نسبت ریوارد به ریسک معاملات ما را به حالت مطلوبی می‌رساند.
درباره سم سیدن در این بین یکی از افراد صاحب سبک در حوزه پرایس اکشن که به‌واسطه کسب تجربه 20 ساله در بورس کالای شیکاگو توانست مهارت بالایی در پیش‌بینی محدوده‌های برگشتی بازار و زمان‌بندی آن به دست آورد، سیم سیدن است.
حدود 25 سال پیش، سیدن در اتاق مبادلات تجاری شیکاگو به‌صورت منشی تلفنی مشغول به کار شد و سال‌ها در این مکان مشغول به فعالیت بود. به‌واسطه سال‌ها فعالیت و مشاهده رفتار معامله‌گران در این حوزه و رصد رفتار آن‌ها، به‌مرور زمان متوجه الگو و دلیل زیان معامله‌گران شد و همچنین دریافت چه افرادی در این بازار به سودآوری می‌رسند.
به‌ عقیده سم سیدن، 90 درصد معامله گران بر اساس احساسات‌شان تصمیم می‌گیرند که این موجب زیان آن‌ها در بلندمدت می شود. او با تمرکز روی فعالیت افراد و الگوهای رفتاری آن‌ها، متوجه دو اشتباه پیاپی معامله‌گران شد:
اول اینکه اکثر معامله‌گران زمانی اقدام به خرید می‌کنند که دیگر معامله‌گران هم در حال خرید هستند. به عبارت دیگر اکثر معامله‌گران بعد از صعود بازار مشغول به خرید می‌شوند. در مقابل نیز در زمان فروش، بعد از فروش دیگر معامله‌گران، به باز کردن پوزیشن‌های فروش اقدام می‌کنند. اشتباه بعدی معامله‌گران این است که هنگامی اقدام به خرید می‌کنند که عرضه بیشتر از تقاضا است؛ و فروش را زمانی انجام می‌دهند که عکس این موضوع اتفاق بیفتد.
با وجود دقت بالای سیستم‌های کامپیوتری بر بازار و وجود انبوهی از اندیکاتورها، سم سیدن به لطف این استراتژی، از تحلیل تکنیکال سنتی اجتناب می‌کند. او برخلاف بسیاری از معامله‌گران این حوزه، رویکرد تقریبا ساده‌ای جهت تحلیل بازار دارد و اصلا در معاملات خود به اندیکاتورها، اسیلاتورها، بیانیه‌های بانک‌های مرکزی و سایر عواملی که معامله‌گران انتظار دارند که روی قیمت تاثیر داشته باشد، توجهی ندارد؛ زیرا آن‌ها را عامل زیان اکثریت معامله‌گران می‌داند.
دوره غیر حضوری استراتژی عرضه و تقاضا به سبک سم سیدن
رضا زنگنه با سابقه مستمر ده ساله در بازارهای مالی که دارنده سطح یک مدرک CFTe در سال 2015 می‌باشد، یکی از اساتیدی است که بیش از 4 سال با این استراتژی در بازار فارکس و اخیرا کریپتو فعالیت می‌کند. پس از این مدت که تمام جوانب این استراتژی را سنجیده و به‌صورت عملیاتی آن را به کار برده است؛ اقدام به آموزش استراتژی عرضه و تقاضا تحت یک دوره مدون و جامع نموده است. از نظر او یک استراتژی باید سه پارامتر جهت، ورود و خروج را قانون محور، عینی و دقیق تامین و تعیین کند تا معامله‌گر با کمترین حد ممکن خلاقیت و سلیقه حین معامله، فعالیت کند. در دوره مذکور ابتدا فلسفه استراتژی تشریح می شود، سپس دلیل زیان الگوهای مرسوم بازار را متوجه می‌شوید و در بخش‌های بعدی استراتژی، پارامترهای امتیازدهی، ماتریس تصمیم‌گیری، تکنیک‌های معامله‌گری و در نهایت یک فلوچارت کامل به‌منظور چک لیست قبل از تحلیل ارائه می‌شود. توصیه می‌کنیم ویدئوهای تدوین پلن معامله‌گری ایشان را در سایت یا اینستاگرام مشاهده کنید. طبیعتاً زمانی استفاده حداکثری برای فراگیر ایجاد می‌شود که قابلیت follow up وجود داشته باشد و فراگیر بتواند قدم‌به‌قدم تمرین کند و به‌صورت forward test این استراتژی را در بازار به کار گیرد. به‌همین منظور گروه اختصاصی در گفتمان CycFx ایجاد شده است که فراگیران به هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ می‌پردازند. در این گروه، مدرس این دوره و دیگر تحلیلگران موردتایید وی، برای رفع ابهام احتمالی حضور دارند. علاوه بر این مزیت، هر هفته زنگنه ویدئوی تمرینی تهیه کرده و یک بررسی از موقعیت‌های هفته گذشته همراه با پاسخ به پرسش برخی فراگیران که در گروه مطرح کرده‌اند، خواهد داشت. به این ترتیب شما با تمرکز روی این استراتژی و جانمایی آن در پلن معامله‌گری خود می‌توانید به حضور مستمر که برابر با کسب سود مستمر در بازار است، برسید.

اگر برای شرکت در دوره پرسشی دارید، به صورت تلفنی یا در تلگرام با پشتیبان آموزش در ارتباط باشید.

0992-8006002
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.