رزرو بانک استرالیا سیاست‌های پولی انقباضی (هاوکیش) را در پیش گرفت.

0 نظر 16 تیر 1400 زمان مطالعه : دقیقه

رزرو بانک استرالیا سیاست‌های پولی انقباضی (هاوکیش) را در پیش گرفت.

رزرو بانک استرالیا از ماه نوامبر، خرید هفتگی اوراق قرضه را از 5 میلیارد دلار استرالیا به 4 میلیارد دلار استرالیا کاهش خواهد داد و پس از بازنگری در سیاست‌ها، در یک بیانیه اعلام کرد: «سناریوی اصلی کماکان ادامه خواهد داشت؛ زیرا شرایط برای افزایش نرخ بهره رسمی تا سال 2024 فراهم نخواهد شد.» رزرو بانک در بیانیه‌های قبلی خودش اعلام کرده بود که حداقل تا سال 2024، نرخ بهره افزایش نخواهد یافت.

نرخ بهره رسمی استرالیا با کاهش 15 واحدی در نوامبر گذشته و 2بارکاهش 25 واحدی در مارس 2020، به 0.1 درصد رسیده است. هدف بازده بدهی دولتی 10 ساله هم 0.10 درصد است. در این بیانیه در خصوص وضعیت کنونی اقتصادی استرالیا هم مطالبی نوشته شده است: «وضعیت اقتصادی کنونی ما خیلی بهتر از چیزی است که تصورش را می‌کردیم اما هنوز خطر کووید-19 را مد نظر داریم. بر این باور هستیم که برای رسیدن به اشتغال کامل و تورم پایدار 2 تا 3 درصد باید پیشرفت‌های بیشتری صورت گیرد.»

میزان دستمزدها، یکی از معیارهای اصلی و اساسی سیاست‎های رزرو بانک است و مسئولان این بانک تمایل دارند که قبل از افزایش نرخ بهره، شاهد افزایش 3 درصدی ( یا بیشتر) دستمزدها باشند. کاهش سیاست‌های تسهیلی رزرو بانک استرالیا پیش از  پایان سال 2021 شروع می‌شود و پیش از افزایش نرخ بهره رسمی، کامل خواهد شد.

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.