موضع وزیر دارایی روسیه پیرامون تحریم ارزهای دیجیتال

0 نظر 03 اسفند 1400 زمان مطالعه : دقیقه

وزیر دارایی روسیه، ضمن ابراز مخالفت با طرح پیشنهادی ممنوعیت فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال، این کار را بیهوده دانست و آن را به تحریم و ممنوعیت اینترنت تشبیه کرد. آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه، اظهار داشت که خدمت به مردم روسیه از طریق یک صنعت منظم و قانونی ارز دیجیتال میسر می‌شود نه اینکه این صنعت تحریم شود.

در چند هفته گذشته جامعه ارز دیجیتال روسیه، هر ماجرایی را تجربه کرده و پشت‌سر گذاشته است. مدتی بانک مرکزی خواستار ممنوعیت کامل فعالیت ارزهای دیجیتال شد  اما بعدا دولت اعلام کرد که با بیت‌کوین، به‌عنوان یک ارز رفتار خواهد کرد. وزارت دارایی روسیه، به‌تازگی پیشنهادهای قانونی و نظارتی ارزهای دیجیتال را به بانک مرکزی ارائه داد. البته بانک مرکزی به‌طور کامل با این پیشنهادها مخالف است.

وزیر دارایی این کشور، اخیراً درخواست‌ها برای تحریم ارزهای دیجیتال را رد کرده است. او در حمایت خود از ارزهای دیجیتال، مصمم بوده و در جلسه توجیهی با بانک مرکزی، بر موضع خود پافشاری کرده است. وی اظهار داشت که تحریم کردن بیت‌کوین مثل ممنوعیت اینترنت، غیرممکن است.

سیلوانوف به بانک مرکزی انتقاد کرد و گفت: «مگر ارزهای دیجیتال چه اشکالی دارد؟ من واقعاً متوجه نمی‌شوم چرا باید این ارزها را تحریم کرد.» همچنین اظهار داشت که نگرانی بانک مرکزی روسیه در مورد بی‌ثبات شدن سیستم بانکی کشور توسط بیت‌کوین و قرار دادن معامله‌گران خرده‌پا و بی‌تجربه، در معرض خطر را درک می‌کند.

او به مقامات بانک مرکزی گفت که راه‌حل این مسئله، وضع مقررات است و با ممنوعیت و تحریم، هیچ‌چیز درست نمی‌شود. وی بر این باور است که این کار از سرمایه‌گذاران محافظت نمی‌کند و باعث می‌شود که دولت، فرصت اخذ مالیات از این صنعت در حال رشد را از دست بدهد.

سیلوانوف اخیراً پیشنهاد کرد که حداکثر میزان سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران خرده‌پا، به 660 تا 1300 دلار محدود شود. البته مشخص نکرد که این محدودیت، دائمی یا موقتی خواهد بود. گزارش‌ها حاکی از مخالفت بانک مرکزی با پیشنهادهای تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال است و بر ممنوعیت کامل این ارزها تأکید دارد.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه به‌تازگی اعلام کرد: «ما تمام تلاش‌مان را برای متقاعد کردن دولت و ارائه جزئیات بیشتر همراه با استدلال‌های خود به کار خواهیم بست؛ زیرا ریسک‌های قابل‌توجهی را در فضای ارزهای دیجیتال می‌بینیم. وظیفه ما این است که براساس منطق و سیاست‌های عاقلانه گام برداریم.»

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.