نحوه تغییرات نرخ بهره آمریکا در سال آینده

0 نظر 14 شهریور 1401 زمان مطالعه : 3 دقیقه

در اظهارات جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، عنوان شد که انتظار رشد نرخ‌های بهره به سطوح بالاتری وجود دارد و تا زمانی که تورم کاهش نیافته‌ باشد، در آن سطوح باقی بمانند. ویلیامز با انعکاس گفته های اخیر جرومی پاول، رئیس فدرال‌رزرو، به وال‌استریت ژورنال گفت : وقتی صحبت از زمینه سیاست‌پولی می‌شود، او نیز با عقیده‌ی "نرخ‌های‌بهره بالاتر برای مدتی طولانی‌تر"، هم‌نظر است.

کاهش نرخ بهره

نکات کلیدی:

  • جان ویلیامز ، رئیس فدرال رزرو نیویورک، گفت که انتظار رشد بیشتر نرخ‌های بهره را دارد و تا زمانی که تورم فروکش نکند، نرخ‌های بهره در سطوح بالاتر باقی می‌مانند.
  • ویلیامز به‌طور مشخص نگفت تا چه سطوحی نرخ‌های‌بهره را بالاتر می‌بیند، اما اشاره داشت که کاهش تورم مسلتزم مثبت بودن نرخ‌بهره واقعی است.
  • ویلیامز و جروم پاول(رئیس فدرال‌رزرو) و لائل برینارد(نایب رئیس)، مغزهای مورداعتماد در سیاست‌گذاری‌های بانک مرکزی آمریکا هستند.

جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، در روز سه‌شنبه گفت که انتظار دارد نرخ‌های‌بهره به سطوح بالاتری رشد کنند و تا زمانی که تورم کاهش نیافته‌ باشد، در آن سطوح باقی بمانند. ویلیامز با انعکاس اظهارات اخیر جرومی پاول، رئیس فدرال‌رزرو، به وال‌استریت ژورنال گفت : وقتی صحبت از زمینه سیاست‌پولی می‌شود، او نیز با عقیده‌ی "نرخ‌های‌بهره بالاتر برای مدتی طولانی‌تر"، هم‌نظر است.

او در یک مصاحبه زنده گفت : ما باید برای مدتی طولانی، سیاست محدودکننده داشته باشیم(منظور از محدودکننده رشد اقتصاد است که اصولا به افزایش تورم دامن می‌زند)، این کاری نیست که ما برای مدت کوتاهی انجام داده و سپس تغییر مسیر دهیم. ارائه چنین چشم‌اندازی از طرف یکی از اعضای فدرال رزرو، تنها چند روزی پس از آن است که پاول در طی صحبت‌های اخیر خود کماکان از عبارت "برای مدتی" در توصیف انتظاراتش از نرخ بهره معیار، استفاده کرده است.

سیاست‌گذاری‌ های فدرال رزرو

پاول و ویلیامز به‌همراه نایب رئیس فدرال رزرو‌، لائل برینارد (Lael Brainard)، مغزهای مورداعتماد در سیاست‌گذاری‌های فدرال رزرو هستند. آن‌ها به‌دنبال کاهش تورمی هستند که در حال حاضر نزدیک به بالاترین سطح خود در بیش از 40 سال گذشته، و بسیار بالاتر از هدف بانک مرکزی (یعنی تورم 2%) ، قرار دارد.

ویلیامز به‌طور مشخصی نگفت که می‌خواهد نرخ‌های بهره تا چه سطوحی رشد کنند. اما او اشاره داشت که کاهش تورم مستلزم مثبت بودن نرخ بهره واقعی (= سطوح اسمی نرخ بهره منهای تورم) است. در حاضر نرخ وجوه فدرال رزرو (funds rate) در محدوده‌ای بین 2.25 تا 2.5 درصد هدف‌گذاری شده است که بسیار پایین‌تر از شاخص مخارج اصلی و شخصی مصرف‌کننده است (core personal consumption expenditures price index). این شاخص که معیاری برای اندازه‌گیری تورم است، که در ماه جولای روی 4.6% بوده‌است.

ویلیامز گفت : "من فکر می‌کنم در شرایطی که تقاضا بسیار بیشتر از عرضه است، ما باید نرخ‌های‌بهره واقعی... بالای صفر داشته باشیم. ما باید برای کاهش تقاضا تا حدودی سیاست‌های محدود‌کننده ایجاد کنیم و البته ما هنوز به آنجا نرسیده ایم."

او افزود که فکر می‌کند فدرال رزرو "هنوز از آن فاصله دارد"

براساس داده‌های گروه CME، علامت‌گذاری شکل‌گرفته در قیمت‌گذاری‌های فعلی که توسط کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (the rate-setting Federal Open Market Committee) تعیین می‌شوند، سومین افزایش نرخ بهره متوالی به‌میزان سه‌چهارم‌ واحد در ماه سپتامبر را تصویب کرده‌است، به‌دنبال آن یک حرکت نیم‌واحدی در نوامبر و یک‌چهارم‌ واحد دیگر برای دسامبر، نرخ‌ بهره افزایش خواهد یافت. پس از آن بازارها انتظار دارند که فدرال رزرو در پاییز 2023، فرآیند کاهش نرخ بهره را آغاز کند.

ویلیامز گفت که او به محدود کردن شرایط اقتصادی به‌وسیله افزایش نرخ‌های‌بهره، بسیار ترغیب شده‌است؛ اما همچنین اضافه کرد که قبل از بررسی تغییر در سیاست باید مدارک و نشانه‌های بیشتری را بررسی کند.

برگرفته از http://cwg.li/uT6HA

 

 

 

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.