اشتباهات متداول معامله گران با کندل استیک

0 نظر 07 شهریور 1400 زمان مطالعه : 1 دقیقه

معامله‌گران مبتدی در هنگام بررسی کندل‌ها و الگوهای کندلی، اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند که در ادامه به برخی از این اشتباهات اشاره شده است.

معامله گران با کندل استیک

معامله‌گران مبتدی در هنگام بررسی کندل‌ها و الگوهای کندلی، اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند که در ادامه به برخی از این اشتباهات اشاره شده است:

1. سعی می‌کنند به معنی و مفهوم هر کندلی که در چارت ظاهر می‌شود، پی ببرند.

در بسیاری از مواقع بازارها پر از هیاهو و جنجال هستند و وقتی داریم در مورد نوسانات و رفتار قیمت در آینده فکر می‌کنیم، قرار نیست که همه کندل‌ها را در نظر بگیریم. به جای بررسی تمام کندل‌ها، روی کندل‌هایی تمرکز کنید که در آن‌ها قیمت در نزدیکی سطوح حمایت و مقاومت مهم قرار دارد. بنابراین ابتدا این سطوح را پیدا کنید و سپس در این نقاط دنبال الگوهای کندلی باشید. این از اولین اشتباهات متداول معامله گران با کندل استیک است.

2. بیش از حد روی چارت متمرکز می شوند.

اگر با زوم 500 درصد و با دقت کامل به چارت‌های شمعی نگاه کرده و تصور می‌کنید که می‌توانید چیز خاصی ببینید، بدانید که چیز خاصی در نمودار وجود ندارد. لازم نیست که مداوم روی کندل‌ها تمرکز کنید و روی آن‌ها وسواس داشته باشید.

وقتی قصد خرید دارید، تمرکز خود را روی یافتن شواهدی از فشار خرید قدرتمند بگذارید و وقتی قصد فروش دارید، روی پیدا کردن شواهدی برای فشار فروش قدرتمند تمرکز کنید.

3. بدون تفکر به دنبال الگوهای بی نقص هستند.

الگوهای کندلی که بر اساس مثال‌های موجود در کتاب‌های آموزشی باید پس از سه کندل شکل بگیرد، ممکن است در واقعیت پس از پنج کندل تشکیل شود. اگر سه کندل به چهار کندل تبدیل شد، از اعتبار آن الگو کاسته نمی‎شود و معنای الگو هنوز همان است. چیزی که بیش از حفظ فرم استاندارد اهمیت دارد، درک پرایس اکشنی است که پشت الگوی کندل‌ها نهفته است.

4. بیش از حد بر جزئیات تمرکز می‌کنید.

اگر همیشه روی تایم فریم‌های کوتاه‌تر مثل چارت‌های 5 دقیقه‌ای تمرکز کنید و هیچ تلاشی برای بررسی چارت‌های بزرگ‌تر و کلی‌تر نکنید، معاملات شما به نتایج غافلگیرکننده‌ و غیرمنتظره ختم می‌شود؛ چون از روند کلی بازار خبر ندارید. تمرکز خود را بیش از حد محدود نکنید.

5. معامله گران با کندل استیک به دنبال تأیید الگو نیستند.

بعضی از الگوهای کندلی به گونه‌ای هستند که خودشان را تأیید می‌کنند ولی بسیاری از آن‌ها چنین خاصیتی ندارند. قبل از اینکه بخواهید بر اساس الگو اقدام کنید، ابتدا خوب صبر کنید تا کندل به صورت کامل بسته شود. برای اینکه مطمئن شوید قیمت در جهت مورد انتظار شما حرکت می‌کند، دنبال تأیید صحیح باشید.

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.