ویژگی صبر در معامله گری

0 نظر 03 آذر 1400 زمان مطالعه : 1 دقیقه

یکی از خصوصیات و ویژگی‌های ارزشمند در معامله‌گری، صبر و شکیبایی است. با اینکه برخی معامله‌گران همواره برای انجام کار در تلاش هستند، معامله‌گر صبور می‌تواند دست روی دست بگذارد و هیچ اقدامی انجام ندهد. تجربیات بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای نشان می‌دهد که تنها چند معامله، سرنوشت کل یک سال را مشخص و معین می‌کند.

صبر در معامله گری

معامله‌گران صبور، بسیار بهتر و دقیق‌تر معاملات را آنالیز می‌کنند و به همین دلیل نتایج ارزشمندتری از معاملات خود می‌گیرند. البته امکان صبر و شکیبایی در بازار و وارد نشدن به معاملات راحت نیست؛ چون بازارها به سادگی معامله‌گران را وسوسه می‌کنند.

معامله‌گری به خودی خود یک کار لذت‌بخش و مفرّح است، به همین دلیل اعتیادآور تلقی می‌شود و می‌تواند رفتار اجباری به همراه داشته باشد. بنابراین صبر در معامله گری می‌تواند به شما کمک زیادی ‌نماید. در ادامه به چند نکته برای صبور ماندن در زمینه معامله گری اشاره خواهیم کرد:

  1. از یک چک لیست استفاده کنید.

قدرت چک‌لیست در معامله‌گری به شما کمک می‌کند در دام اشتباهات نیفتید و از ورود هیجان‌زده و عجولانه به معاملات بپرهیزید. چک لیست روزانه، علاوه بر یادآوری کارهای مشخص یک روز، به شما امکان بررسی موقعیت‌ها، استراتژی‌ها و محاسبه ریسک و اقدام حساب‌شده را خواهد داد. اکثر معامله‌گران با گذشت زمان، اعتقاد به معامله‌ی جاری خود را از دست می‌دهند. مثلاً ممکن است طی هفته گذشته وارد یک بازار شده‌اند ولی اکنون دیگر اعتقادی به آن بازار نداشته و دلسرد شده‌ باشند. با بررسی چک لیست خود، می‌توانید یک موقعیت باز را مجدد ارزیابی کنید تا ببینید آیا باز هم آن اعتقاد و اعتماد نخستین را به معامله دارید یا خیر! سعی کنید با معاملات باز خود، به صورت علمی و بالغانه رفتار کنید تا بتوانید در مورد نگه داشتن یا نداشتن موقعیت‌ها، بهتر تصمیم بگیرید.

  1. ترمینال معاملاتی خود را ببندید.

چارت‌ها را در پلتفرمی متفاوت با پلتفرمی معاملاتی خود، آنالیز کنید. این کار مانند یک مانع، جلوی ورود شتاب‌زده و معامله عجولانه را می‌گیرد.

  1. استفاده از اهرم یا لوریج را کاهش دهید.

جالب است بدانید ریسک بیش از حد، باعث ورود و خروج زودهنگام شما از معاملات می‌شود. هنگامی که روی پول خود ریسک می‌کنید، زمان برای شما سخت می‌گذرد و احساس بدی دارید. این مساله به طور قطع اجازه نمی‌دهد موقعیت‌ها به حرکت خود ادامه دهند؛ در نتیجه مرتب وارد معامله ‌شوید و سریع تصمیم به خروج می‌گیرید.

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.