بانک مرکزی اروپا در مسیر عادی‌سازی سیاست‌ها

بانک مرکزی اروپا

 

بانک مرکزی اروپا

در نشست اخیر بانک مرکزی اروپا، تصمیماتی گرفته شد. این بانک می‌خواهد در ماه‌های پیش‌رو، با  قدرت بیشتری در مسیر عادی‌سازی تدریجی سیاست‌های پولی قدم بردارد. سرعت کاهش خرید دارایی‌ها یا اوراق قرضه بانک مرکزی اروپا در ماه آوریل روی ماهانه 40 میلیارد یورو، در ماه می روی 30 میلیارد یورو و در ماه ژوئن روی 20 میلیارد یورو باقی می‌ماند.

البته اعلامیه مربوط به پایان خرید دارایی‌ها در فصل سوم سال جاری، محکم‌تر از اعلامیه نشست قبل بود. در واقع اکنون بانک مرکزی اروپا به یک رکود شدید یا افت چشمگیر در پیش‌بینی‌های مربوط به تورم نیاز دارد تا خرید دارایی‌ها را در فصل تابستان متوقف نکند.

آینده نرخ بهره

بانک مرکزی اروپا به جز مواردی که بیان شد، در سایر مسائل هیچ تغییری ایجاد نکرده است. نرخ بهره، بدون تغییر باقی ماند و بانک مورد بحث به مسیر آینده نرخ بهره، هیچ اشاره‌ای نکرد. بانک مرکزی اروپا (ECB) برای مقابله با بحث‌های احتمالی که پیرامون شیوه برخورد این بانک با افزایش اسپرد اوراق قرضه و شایعات در مورد برنامه جدید خرید دارایی‌ها مطرح می‌شود؛ تأکید کرد که سرمایه‌گذاری مجدد روی برنامه خرید اضطراری همه‌گیری (PEPP) می‌تواند برای مقابله با بخش بخش شدن بازار، مورد استفاده قرار گیرد.

رویکرد بانک مرکزcycی اروپا

پیش از برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا، هیجان زیادی حاکم بود. این سوال در ذهن همه وجود داشت که آیا این بانک به جمع سایر بانک‌های مرکزی می‌پیوندد؟ به عادی‌سازی سیاست‌ها سرعت می‌بخشد و حتی نرخ بهره را افزایش می‌دهد؟ یا اینکه بانک مورد بحث در زمینه سیاست‌های پولی، مانند ژاپن رفتار می‌کند و با رویکردی تدریجی و محتاطانه به مسیر خود ادامه می‌دهد؟

 

رویکرد بانک مرکزی اروپا

 

پاسخ تحلیلگران مجموعه ING به پرسش‌های فوق این است که اوضاع اروپا و بانک مرکزی اروپا با سایر کشورها و بانک‌های مرکزی فرق می‌کند. این بانک به جای واکنش هیجانی، تصمیم دارد به عادی‌سازی تدریجی سیاست‌ها ادامه دهد. از نظر این تحلیلگران، بانک مرکزی اروپا در فصل تابستان به برنامه خرید دارایی‌ها پایان می‌دهد و قبل از پایان سال جاری میلادی، دوران نرخ بهره منفی را تمام می‌کند.

برگرفته از سایت https://think.ing.com/

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2023 CYCFX, All Rights Reserved.