واکنش بانک مرکزی روسیه به تحریم‌های غرب

0 نظر 11 اسفند 1400 زمان مطالعه : دقیقه

مسکو در حال واکنش نشان دادن به تشدید تحریم‌های غرب است و در همین راستا تصمیم گرفته است که به‌طور موقت، جلوی فروش دارایی‌های روسیه توسط سرمایه‌گذاران خارجی را بگیرد. هدف از چنین اقدامی این است که سرمایه‌گذاران خارجی بتوانند تصمیمی سنجیده و فارغ از فشار سیاسی بگیرند.

براساس یک حکم حکومتی، صندوق ثروت ملی روسیه نیز وارد عمل می‌شود تا 1 تریلیون روبل (10.3 میلیارد دلار) برای خرید سهام شرکت‌های روس هزینه کند. میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه، در یک جلسه دولتی اظهار داشت: «در شرایط تحریم کنونی، کارآفرینان خارجی مجبور هستند که نه براساس عوامل اقتصادی، بلکه تحت‌فشار سیاسی تصمیم‌گیری کنند. رئیس‌جمهور این تصمیم را گرفت تا کسب‌وکارها فرصت اتخاذ یک تصمیم سنجیده را پیدا کنند.»

مقامات روسیه می‌خواهند هرچه سریع‌تر به تشدید تحریم‌هایی که از سوی غرب به روسیه تحمیل شده است، واکنش نشان دهند. تحریم‌های غرب، توانایی بانک مرکزی روسیه برای استفاده از طلا و ذخایر ارز خارجی را محدود می‌کند. همچنین براساس این تحریم‌ها، روسیه از سیستم مالی بین‌المللی حذف خواهد شد.

به‌تازگی روبل به پایین‌ترین سطح خود رسید و در نتیجه بانک مرکزی این کشور مجبور شد که نرخ بهره را به 20 درصد افزایش دهد و از شرکت‌های صادرکننده درخواست کرد که برای حمایت از روبل، ارزهای خارجی خود را بفروشند.

تگ های مربوط
اشتراک گذاری
لیست دروس
ترتیبی که برای خواندن مقالات به شما پیشنهاد میکنیم:
ابزارهای معاملاتی
سرویس‌های تحلیلی
پشتیبانی
تماس تلفنی و تلگرام
0992 8006002
نماد اعتماد
logo-samandehi
شبکه‌های اجتماعی

CYCFX

ترسیم سطوح پیشنهادی خرید و فروش به صورت دقیق همراه با حد سود و زیان پیشنهادی و تدارک بستری برای مشاهده این سطوح از سوی معامله گر و سپس ارائه یک اکسپرت برای گشودن و مدیریت پوزیشن ها امری است که هر مجموعه تحلیلگری به دنبالش نمی‌رود زیرا ریسک بالایی دارد و می‌تواند اعتبار آن را پس از یک دوره نامناسب تخریب کند.

تمامی حقوق برای Cyclicalwaves محفوظ است

Copyright © 2024 CYCFX, All Rights Reserved.